İzmir havalimanı’ndan Çeşme’ye transfer hizmeti mi arıyorsunuz? Tebrikler! Doğru yere geldiniz. İzmir Çeşme transfer hizmeti en uygun fiyata Mytransfer ile.

Çeşme, ülkemizin popüler tatil yerlerinin başında gelir. Yıl içerisinde milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlar. Bu yüzden dünya çapında bilinen bir yerdir. Çeşme’ye gitme hayali, insanı rahatlatsa da zorlukları vardır. Ulaşım, konfor, maddiyat ve daha birçok şey, güzel olan her şeyin bedeli olduğunu bir kez daha gösterir.

Çeşme hakkında fikir sahibi olmak, araştırmalar yapmak ve planlı davranmak, seyahatin kolay olmasına yardımcı olur.

Çeşme Hakkında

Çeşme, İzmir’in gözde şehirleri arasında yer alır. Doğal güzellikleri yanında tarihi yapısıyla da dikkat çeker. Ayrıca sporcuların bazı dönemlerde geldiği yerler arasında bulunur.

Antik Çağ döneminde zengin kültürel yapılara sahip olduğu için Batı Anadolu’da değerli olan yerleşim yerlerinden biri olarak sayılmıştır. İlk Erythrai’ye barındırmıştır. Ardından savaşların etkisiyle Romalılara, Osmanlılara, Makedonlara, Bizanslılara ve Perslere ev sahipliği yapmış, onların hükümeti altında yer almıştır. Bu sayede yapısına birçok tarihi eseri sığdırmıştır.

Çeşme, Akdeniz iklimine sahiptir. Ayrıca bazı sporlara uygun koylar bulunur. Sörf tutkunları, yılın bazı dönemleri Çeşme’ye gelir ve sörfün keyfini çıkarırlar.

Çeşme, en çok tatil amaçlı tercih edilir. Kış mevsimi ılık geçer. Bahar aylarında su sıcaklığı, yaklaşık 20 derecedir. Bu yüzden tatil keyfi için belli bir dönem yoktur. Popüler tatil yerlerinden biri olduğu için yaz aylarında konserler düzenlenir. Sanatçıların sıklıkla konser düzenlediği yerler arasında sayılabilir.

Tarihçilerin de gözde yerlerinden biridir Çeşme ilçesi. İmparatorluklara ev sahibi yaptığı ve onların kültürlerinden etkilendiği için birbirinden farklı tarihi eserler bulunur. Arkeologlar, bazı dönemler buraya gelerek çalışmalar yapar.

Çeşme’de Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Çeşme’ye gelenler; doğal güzellikleri görmüş, tarihi havayı solumuş ve tatilin keyfini çıkarmış olur. Dolayısıyla herkesin gitmesi gereken yerler arasında sayılabilir. Bazı yerler var ki Çeşme’ye gelenler, buraları görmeden gezilerini sonlandırmamalıdır.

1. Çeşme Kalesi

Çeşme Kalesi, ilçeyle bütünleşmiş ve tarihi gözler önüne seren, değerli yapılardan biridir. 1508 yılında yapılmıştır. Çeşme Kalesi’nin kapısında bir heykel bulunur. Bu heykel, Kaptan-ı Derya Hasan Paşa’yı simgeler. Yapının etrafında deniz, konaklama yerleri, askeri yapı ve dondurmacılar bulunur. Hepsi, Çeşme’nin özelliklerini göstermeye çalışır. Örneğin; Çeşme Kalesi’ni incelerken bir yandan da sakızlı dondurma yemek, Çeşme’yi iliklerimizde hissetmek demektir.

2. Ilıca Plajı

Çeşme, tatil yerlerinden biri olduğu için birçok doğal güzellikleri bulunur. Dolayısıyla gidilecek yerlerin büyük bir bölümünü plajlar ve koylar oluşturur. Bu plajların başında ise Ilıca Plajı yer alır. Plajın en dikkat çeken özelliği, termal kaynaklardan beslenmesidir. İçinde birçok mineral barındırır. Böylelikle şifa kaynağı olarak tasvir edilir. Ilıca Plajı’nda bahar aylarında ve yaz mevsiminde yüzülebilir. Ancak kış aylarında girilmesi sakıncalıdır.

Ilıca Plajı’nın yapısı da dikkat çeker. Dalgalı olduğu için sörfçülerin gözde yerlerinden biridir. Derinliği yaklaşık 3 metredir. Gittikçe derinleşen tehlikeli bir yapısı olmadığı için aileler tarafından tercih edilebilir.

3. Erythrai Antik Kenti

Erythrai, Çeşme’nin ilk ev sahipliği yaptığı yerdir. Çeşme’nin merkezine biraz uzaktır. Ildır Köyü’nde yer alır. 1963 yılında uzmanlar tarafından arkeolojik çalışmalar yapılmış, Erythrai Antik Kenti tarihi makalelere konu olmuştur. Yapılan çalışmalar sonucunda ilginç ve tarihi eserler bulunmuştur. Ayrıca Athena Tapınağı ve Akropol, daha net görülmeye başlanmıştır.

4.Boyalık Koyu

Boyalık Koyu, yaklaşık 5 km uzunluğundadır. Kıyısı beyazı kumlardan olduğu için estetik bir bakış açısı sunar. Görenler, kendini huzurlu hisseder. Boyalık Koyu’na hayran kalır. Poyraz bu koy da etkilidir. Ancak tehlike barındırmaz. Çünkü gittikçe derinleşen bir yapısı yoktur. Boyalık Koyu’nun rengi turkuaza benzer.

Boyalık Koyu, ilgi gördüğü için kıyısının büyük bir bölümü işletmeler tarafından satın alınmıştır. Burada tatil yaparken su sporlarıyla ilgilenilmektedir.

5. Alaçatı

Birçok film, dizi ve kitaba konu olan Alaçatı, Çeşme’nin samimiyet ve sıcaklık veren yerlerinden biridir. Burada taş evler, kendine özgü mutfak kültürü ve otantik çarşı vardır. Meşhur Arnavut Kaldırımları burada bulunur.

Mütevazı bir yer gibi görünse de gece hayatı oldukça hareketlidir. Gündüz dinginlik, gece hareketlilik yaşatır.

6. Paşalimanı Koyu

Çeşme’nin ulaşım konusunda sıkıntı çekmeden gidebileceğiniz yer, Paşalimanı Koyu’dur. Durgun bir yapısı vardır. Rüzgârlı havalarda bile tehlike barındırmaz. Bu yüzden çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilir. Ancak Paşalimanı Koyu, Çeşme’nin diğer koylarına göre daha soğuktur.

7. Germiyan Köyü

Germiyan Köyü, Çeşme’nin tarihi ve doğal güzellikleri arasında yer almaz. Bu köy, Çeşme’nin kültürünü yansıtır. Çok zengin bir gastronomisi vardır. Bu yüzden dünyaca ünlü şefler tarafından sıkça ziyaret edilir. Slow Food etkinliğine, ülkemizde ilk katılan Germiyan Köyü’dür. Gurur kaynaklarımız arasında yer alır.

Köyde dikkat çeken şeylerden biri de duvarlardaki resimlerdir. Nuran Erdem, duvarlara kendine özgü resimler yaparak, köye farklı bir hava sağlar.

8. Pırlanta Plajı

Pırlanta plajının yapısı, oldukça hareketlidir. Dalgalar sıkça görünür. Ancak yapısının aksine sakin bir yerdir. Çeşme’nin ilçe merkezinde yer almaz. Çiftlikköy’de bulunur. Yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Günel ışınlarıyla parlayan bir yapısı olduğu için etrafında yapılaşmaya kesinlikle izin verilmiyor.

9. Delikli Koy

Çeşme’nin hareketli yaşamına değil de kafa dinlemeye ve dinlenmeye geldiyseniz, izleyeceğiniz yol Delikli Koy’a doğru olmalıdır. Çünkü burada sadece doğanın sesi duyulur. Ovacık ile Alaçatı arasındadır. Burada farklı yapılarda kayalar bulunur. Doğal nedenlerden aşınmaya uğradıkları için fotoğrafçıların gözde manzara yerleri arasında yer alır.

Çeşme ile ilgili ayrıntılı bilgisi Kültür ve Turizm Bakanlığının şu sayfasından da https://izmir.ktb.gov.tr/TR-77446/cesme.html inceleyebilirsiniz.

İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’ye Transfer Hizmeti

İzmir Havalimanı’ndan Çeşme’ye transfer hizmeti veren birçok firma bulunur. Daha öncesinden randevu oluşturabileceği gibi havalimanından da gerekli bilgiler alınabilir. Transfer hizmeti veren firmaların genellikle ofisleri havalimanlarında bulunur.

Sürekli tercih edilen bir transfer merkezi varsa hizmet yerleri önceden öğrenilmelidir. Çünkü firmalar, her havalimanında hizmet vermeyebilir. Transfer hizmeti, rent a car hizmetiyle benzerlik gösterir.

İzmir Havaalanı Çeşme Transfer

İzmir Havaalanı (Havalimanı) Çeşme Transfer

İzmir Çeşme Transfer Fiyatları

İzmir çeşme transfer fiyatları 1600TL‘den başlamaktadır.. Çünkü tercih edilen firma, hizmetin alındığı havalimanı, tercih edilen paketler, araçlar fiyatları etkiler. Fiyat konusunda mağduriyet yaşanmaması adına firmaların araştırılması, fiyatlar hakkında bilgi alınması ve uygun bulunması durumunda randevu alınması fayda sağlar.

İzmir ve çevre bölgelere transfer hizmetlerimize ilişkin fiyatlarımızı hemen inceleyin!

İzmir Çeşme Transferinde Neden Mytransfer Tercih Edilmeli?

İzmir Çeşme transfer şirketlerinin araştırılması konusundan bahsedilmişti. Firmanın güvenilir olması, profesyonel hizmet vermesi her konuda avantaj sağlar. Yolculuğun konforlu olmasını, mağduriyet yaşanmamasını ve uygun fiyat avantajını sağlar. Tüm bunları yapabilecek firma ise Mytransfer’dir. Detaylı bilgi için Mytransfer iletişim adresleri kullanılabilir.

İzmir havalimanı transfer hizmetimizle size 5 yıldızlı hizmet vadediyoruz. Detaylı bilgi için hemen tıklayın!

İzmir’in
EN
KURUMSAL
Havaalanı Transfer Hizmeti

İlgili Yazılar

Yukarıdaki yazıyı okumaktan zevk aldıysanız, lütfen aşağıdaki diğer makalelerimizi inceleyin: