Havaalanına zamanında varmak için süper ipuçları hazırladık. Havaalanına yetişmek en büyük problemlerden biri oluyor. Genellikle şehre uzak yerlerde inşa edilmiş havaalanlarına yetişmek için adresten en az 3-4 saat önce ayrılmak gerekebiliyor. Ayrıca en az 1 saat önceden check-in yaptırmamız gerektiği için süre daha da uzayabiliyor. Peki hızlı ulaşım yapmak için tercih ettiğimiz uçak bu sürelerde hesaba katıldığında gerçekten hızlı oluyor mu?

Eğer sık sık İzmir’e seyahat ediyorsanız özellikle de İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nı kullanıyorsanız aşağıdaki başlıkları mutlaka ve mutlaka inceleyin.

İzmir Havalimanı Transfer hizmeti

İzmir Çeşme Transfer hizmeti

İzmir Alaçatı Transfer Hizmeti

Havaalanına Geç Kalmamak İçin Yapmanız Gerekenler

Havaalanına Geç Kalmamak İçin Yapmanız Gerekenler

Havaalanına Geç Kalmamak için 5 İpucu

Hava ulaşımını tercih eden insanların çoğu havaalanlarına geç kalıyor. Geç kalma problemi kişisel veya çevresel nedenlerden kaynaklı olabiliyor. Ancak çoğu kez uygun havaalanı ulaşımı aracı bulunamamasından kaynaklanıyor. Uçak kalkış saatinin iyi hesaplanmaması, check-in saatlerine dikkat edilmemesi ve havaalanı uzaklığının hesaba katılmaması sebebiyle gecikmelerin yaşanması muhtemeldir. Özellikle geniş ailelerin ve çocuklu bireylerin hazırlanma süreci daha uzun olacağından havaalanına da geç kalmak kaçınılmaz olmaktadır. Ancak MyTransfer tüm gecikme problemlerinizi ortadan kaldırmaktadır. Çift yönlü hizmetiyle (hem havaalanı-adres hem de adres-havaalanı) her yere zamanında yetişmeniz için çalışmaktadır. MyTransfer İzmir Havalimanı transfer hizmetini henüz keşfetmemiş olanlara ise birkaç tavsiyemiz olacaktır. Sizde havaalanına zamanında varmak için aşağıda açıklanan 5 ipucunu dikkatle okumanızı öneririm.

Örneğin, İzmir Adnan Menderes Havaalanı‘na gitmek istiyorsunuz. Havaalanına en az 2 saat önceden varmanız gerektiğini biliyorsunuz değil mi? Eğer aşağıda sıralanları yaparsanız havaalanına artık geç kalmayacaksınız!

Uçuştan bir gün önce iyice dinlenmelisiniz.

Uçağa geç kalmada en sık rastlanılan problemlerden biri belki de uyuyakalmaktır. Gece saatlerine ya da çok erken sabah saatlerine alınan uçak biletlerine uyuyakalıp geç kalınabilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken uçak saatinizden bir gün önce bol bol dinlenmeye çalışmaktır. Bütün hazırlıkları önceden biritip kendinize dinlenmek için zaman ayırmalısınız. Çalışanlar veya bavul toplama, evi temizleme vb. işlerle uğraşanlar uçağa en az 24 saat kala bitirmelidir. Uçaktan en az 10 saat önce uykuya dalınmış olmalı ve 6-7 saatlik kaliteli bir uyku süresi geçirilmelidir. Uyumadan önce uçak kalkış saatinden en az 3-4 saat önce alarm kurulmalı önceden hazırlanmış bavullar kontrol edilip yola çıkılmalıdır. İç hatlarda yolculuk edecek yolcular en az 1 saat önce, dış hatlar için en az 2 saat önce havaalanında bulunulmalıdır.

Check-in işlemlerinin onlineda yapılabildiğini unutmayın.

Teknoloji her zaman olduğu gibi yine hayat kurtarıyor. Sırf check-in işlemi yaptırmak için havaalanına 1-2 saat önceden gitmenize artık gerek kalmadı. Check-in işlemlerinizi biletinizi aldığınız uçak firması web sitesinden kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Eğer bunu yeni öğrendiyseniz havaalanında geçirdiğiniz boşa zamana üzülebilirsiniz. Ancak telafi etmek ve diğer uçak yolculuklarınız için online check-in yaptırmak için geç değil. Sizde sırf check-in yaptırmak için uzunca kuyrukları beklemek yerine online check-in işlemlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece değerli zamanınızdan en az 2 saat tasarruf etmiş olacaksınız.

Bavulunuzu önceden hazırlayın.

Uçak saatinizden en az 1 gün önce bavulunuzu hazırlamış olmalısınız. Böylece bazı eşyaları almayı unutma ve hazırlık yaparken havaalanına geç kalma gibi problemler yaşamazsınız. Tavsiyem bavulun 1 gün önceden hazırlanması ve kapatılmadan açık tutulmasıdır. Bu şekilde aklınıza gün içinde gelen eşyaları kolayca bavulunuzun içine dahil edebilirsiniz. Uyumadan öncede bavulunuzu kapatıp çıkış kapısına yakın bir yere bırakmalısınız. Bavul gözünüzün önünde olduğu için unutma ihtimaliniz sıfıra düşecektir. Hem de o sıkış sıkış bavulu kapatmak için boşa zaman kaybetmemiş olacaksınız.

Yolculuğunuz için planlamalar yapın.

Uçak seyahatinin hangi amaçla yapıldığına göre yapılacak planlamalarda değişmektedir. Planlamalarınızı yaparken;

  • İş seyahati için gerekli sunum dosyaları, evraklar ve bilgisayarınızı,
  • Tatil seyahatleri için uygun kıyafet ve eşyalarınızı,
  • Aile ziyaretleri için rahat elbiseler ve belki de onları mutlu etmek için aldığınız hediyelerinizi,
  • Yurtdışı seyahatleriniz için vize, pasaport veya izin kağıtlarınızı,
  • Her türden seyahat için nüfus cüzdanı ve uçak biletinizi,
  • Evcil hayvanlar için gerekli aşı kartları ve izin belgelerini,
  • Devamlı kullandığınız ilaçlarınızı mutlaka yanınıza almalısınız. Bu tür evrakların temini ve düzenli şekilde yerleştirilmesi için birkaç gün önceden plan yapmalısınız.

Havaalanına yetişmek için hangi ulaşım aracını kullanacağınızı ve yolun yaklaşık kaç dakika sürdüğünü önceden planlamalısınız. Uçaktan bir gün önce tamamen hazır bir şekilde sadece çantalarınızı alıp çıkabilecek hale gelmelisiniz.

Uçuş için gerekli belgeleri çantanızda hazır bulundurun.

Bazen havaalanına yetişseniz bile eksik belgelerinizden dolayı uçağa binemeyebiliyorsunuz. Bu nedenle özellikle uçuş için gerekli tüm belgelerinizi önceden çantanıza koymalısınız. Uçak bileti, nüfus cüzdanı, vize veya pasaport, raporlarınız, izin belgeleriniz, evcil hayvanınızın aşı kartı, çocuklarınızın nüfus cüzdanı vb. belgeleri önceden ayarlamalısınız.

Aile bireylerinizi planlarınızla organize hale getirin.

Özellikle kalabalık ve çocuklu ailelerin uçağa yetişmesi oldukça problemli hale gelebiliyor. Siz tüm hazırlıklarınızı yapsanız bile sizinle uçak seyahatine katılacak diğer aile bireyleri henüz hazırlıklarını bitirmemiş olabiliyor. Bu nedenle tüm aile bireylerine uçak kalkış saati ve evden çıkış saati açık açık duyurulmalıdır. Hazırlıklarını bir gün önceden bitirdiklerine emin olunmalıdır. Unutabileceklerini tahmin ettiğiniz eşya veya belgelerin yeniden kontrol etmeleri gerektiği konusunda uyarılmalıdır. Tüm alarmlar aynı saate kurulmalı ve henüz uyanmayanlar kontrol edilmelidir. Bu şekilde koordineli çalışılması havaalanına yetişme probleminizi minimuma indirecektir.

Özellikle çocuklu ailelerin çocukları yolculuk esnasında uyması gereken kurallar (sessiz olmak vb.) hakkında uyarmalıdır. Size yük yapabilecek gereksiz eşyaların (örn: Oyuncak) götürülmemesi ve bunlar arasında seçim yapmaları gerektiği belirtilmelidir.

Havaalanı için uygun bir ulaşım aracı ayarlayın.

Havaalanları genellikle şehre oldukça uzak düzlük bölgelerde kurulmuş hizmet alanlarıdır. Bu sebeple şehir merkezinde bulunan yolcuların havaalanına gidiş-dönüş için uygun ulaşım aracı bulması oldukça zor olmaktadır.  Çoğu kez en az 2 aktarma ile gidilebilen havaalanlarına birde erken gitmek büyük sorun olmaktadır. Bu sebeple eğer özel aracınızla gitmeyecekseniz havaalanına giden otobüs, minibüs veya servislerin kalkış noktalarını ve saatlerini iyi öğrenmelisiniz. Özellikle İzmir Adnan Menderes Havaalanına ulaşmak size oldukça zaman kaybettireceğinden farklı ulaşım yollarını denemelisiniz. Tüm ulaşım problemlerinizi giderecek MyTransfer ekibi sizlere özel ulaşım hizmeti sunmaktadır. MyTransfer İzmir Havalimanı transferi hizmeti ile artık uçağı kaçırmak bir problem olmaktan çıkıyor. Önceden oluşturacağınız rezervasyon ile sizi kapınızdan alıyor en kısa zamanda havaalanına bırakıyoruz. Sizde MyTransfer ile havaalanına yetişme derdinden kurtulmak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlarla VIP yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

İzmir’in
EN
KURUMSAL
Havaalanı Transfer Hizmeti