Havaalanına çoğu zaman zamanında varamıyor musunuz? Havaalanına geç kalmak ve uçağı kaçırmak birçok insanın başına gelmiş bir durumdur. Geç kalmak bazen çevresel sebeplerden dolayı olsa da çoğu zaman kişinin kendisinden kaynaklanır. İyi organize olamamak geç kalmanın başlıca sebeplerinden bir tanesidir. Uçuş öncesi kişinin yapması gereken hazırlıklar vardır. Bu uçuşa eşlik edecek olan çocuklar ve aile bireyleri de varsa bu hazırlıklar daha da artar. Havaalanın zamanında varmak için ipuçları vardır. Bu ipuçları değerlendirilerek geç kalmaları ortadan kaldırılabilir.

Eğer sık sık İzmir’e seyahat ediyorsanız özellikle de İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nı kullanıyorsanız aşağıdaki başlıkları mutlaka ve mutlaka inceleyin.

İzmir Havalimanı Transfer hizmeti

İzmir Çeşme Transfer hizmeti

İzmir Alaçatı Transfer Hizmeti

Havaalanına Geç Kalmamak İçin Yapmanız Gerekenler

Havaalanına Geç Kalmamak İçin Yapmanız Gerekenler

Havaalanına Geç Kalmayın! Zamanında Varın

Örneğin, İzmir Adnan Menderes Havaalanı‘na gitmek istiyorsunuz. Havaalanına en az 2 saat önceden varmanız gerektiğini biliyorsunuz değil mi? Eğer aşağıda sıralanları yaparsanız havaalanına artık geç kalmayacaksınız!

Ulaşım Aracını Önceden Hazırlamak

Havaalanları genellikle uzak noktalarda yer alır. Sabah ilk uçaklara bilet alanların ise geceden gitmeleri gerekir. Geç kalmaların büyük çoğunluğu ulaşım aracının ve ulaşım süresinin hesap edilmemesinden kaynaklanır. Sabah çok erken saatte uçağı olanlar ya özel araçla ya da taksi ile ulaşım sağlamak zorunda kalırlar. Bu gibi durumlarda özel aracın havaalanında bırakılacağı otoparkın önceden ayarlanması gerekir. Kaç gün kalacak ise araç için rezervasyon yaptırmak gerekebilir. Taksi gibi bir ulaşım aracı kullanacaklar ise yine bir gün önceden bu aracı ayarlamalı mümkünse rezervasyon yaptırmalıdır. Gün içinde havaalanına gidecek olanların ise mutlaka erken çıkması ve trafik payını hesaplaması gerekir.

Havaalanına indiniz! Ulaşım aracınızı önceden ayarlamadıysanız gideceğiniz yere zamanında ulaşamayabilirsiniz. :( Ancak bu yazıyı okuyorsanız kolayca transfer hizmeti rezervasyonunu hemen yapabilirsiniz.

Planlamaları ve Detayları İyi Hesaplamak

Seyahate neden çıkılıyorsa ona göre hazırlık süreci başlar. İş seyahati ise gerekli iş evrakları, bilgisayar ya da gerekli dosyaların önceden hazırlanması gerekir. Tam kapıdan çıkarken dosyam nerede diye geri dönmek zaman kaybı yaratır. Tatil için çıkacakların ise yanında götüreceklerinin listesini önceden yapması ve hazırladığı her parça için check atması işini kolaylaştırır. Evden çıkılması gereken zaman geldiğinde acaba şu eşyayı da aldım mı son kez kontrol edeyim her şeyi diyenler genellikle geç kalır.

Check-İn İşlemini Önceden Yaptırmak

Uçak biletlerinin check-in yaptırılması gerektiğini herkes bilir. Bu işlemin internet üzerinden yaptırıldığını bilmeyenler varsa şu ana kadar ciddi şekilde zaman kaybetmiş demektir. Havaalanlarında check-in kuyruğu beklemek zaman kaybettirir ve ayrıca sırf bu işlem için daha erken gitmek gerekir.

Uçuş Esnasında Gerekli Olan Belgeleri Hazırlamak

Uçuşlar esnasında gerek yurt içi gerekse yurt dışı uçuşu olsun istenilen belgeler mevcuttur. Yurtiçi uçuşlarda kimlik kartı yeterli olurken yurt dışı uçuşlarında pasaport ve vize belgeleri gerekir. Tüm bunların önceden hazırlanması zaman kaybını önleyecektir. Yurt dışına çıkacak olanlara tavsiyemiz bu belgeler için ayrı küçük bir çanta hazırlanmasıdır. Özellikle çocuklu ailelerin en sık yaptığı hatalardan biri çocuğun kimlik kartını unutup evden çıkmaları olmaktadır.

Valizi Önceden Hazırlamak

Havaalanına geç kalmamak adına yapılacak en önemli iş seyahat esnasında yanınızda gidecek olan valizin erkenden hazırlanmasıdır. Valiz akşamdan kapının önüne hazır bir şekilde bırakılırsa çıkarken onu alıp çıkmak yeterli olacaktır. Valize konulacak eşyaların son dakika kontrolü veya çocuğun valizinin tam da kapıdan çıkmadan hazırlanması geç kalmaların başlıca sebebidir. Çocuk valizleri özellikle çocukla birlikte hazırlanmalı ve istedikleri koyulmalıdır. Akşamdan kapının önüne koyulan valizin tekrar açılamayacağını bilmesi zaman kaybını önler.

Çocukları (Varsa) İyi Organize Etmek

Havaalanına geç giden ve uçağı kaçıran kişilerin başında genellikle çocuklu aileler yer alır. Bir çocuğu hazırlamak bir yetişkinin hazırlanmasından daha fazla zaman almaktadır. Son dakika istekleri, yanında götürmek istediği oyuncak sayısının sürekli değişmesi ve erken saatte uyanmak zorunda kalması sorun teşkil edebilir. Bunun için;

  • Çocuklar seyahat fikrine önceden hazırlanmalı.
  • Erken uyanması gerekenler erkenden uyutulmalı.
  • Yolda yemek istediği yiyecekler akşamdan hazırlanmalı.
  • Kapanan valize yeni eşya veya oyuncak koyulamayacağı fikri çocuğa söylenmelidir.

Seyahate gitmenin kuralları olduğunu bilen çocuğu hazırlayıp evden çıkarmak daha kolay ve pratik olacaktır.

Bir Gün Önceden İyi Dinlenmek

Uykusunu alıp uyanamayanlar veya bir gün öncesi çok koşturmalı geçenler genellikle havaalanlarına geç kalırlar. Bu tip insanlardan olmak istemiyorsanız bir gün önceden iyi dinlenmek gerekir. Son dakikaya iş bırakmamak, valizleri ve içine konulacak temiz kıyafetleri önceden organize etmek ve ev işlerini bir gün öncesine bırakmamak kişinin daha az yorulmasını sağlar. Yorgun olmayan kişi ise istediği saatte uyanıp erkenden havaalanında olabilir. Uçak yolculuklarının da yorucu olduğu unutulmaması gereken bir konudur.

İzmir’in
EN
KURUMSAL
Havaalanı Transfer Hizmeti

REZERVASYON YAP
0850 840 33 11

İlgili Yazılar

Yukarıdaki yazıyı okumaktan zevk aldıysanız, lütfen aşağıdaki diğer makalelerimizi inceleyin:

Tüm Yazılar