İzmir Havalimanı’ndan Kuşadası’na en uygun fiyata transfer hizmeti mi arıyorsunuz? O halde yazımızı baştan sona okumaya başlayın! Bu yazımızda sizlere ilk önce Kuşadasını tanıttık. Kuşadası’nda gezilmesi, görülmesi gereken yerleri kısaca anlattık. Yazımızın sonuna doğru da İzmir’den Kuşadası’na transfer hizmeti fiyatı, transfer hizmeti alırken neden Mytransfer’i seçmeniz gerektiği hakkında bilgi verdik.

İzmir, Ege’nin incisidir. Yaz sezonunda çok sık ziyaret edilen ve oldukça popüler bir şehir olan İzmir yakınlarında da çok turistik ve güzel bölgeler vardır. Kuşadası da bu bölgelerden biridir. Cennet gibi turistik yerlere insanlar her yaz akın ederler. Bu bölgelerden transfer yapmak çok zordur. Taksileri, dolmuşlar, toplu taşıma araçları ya da minibüslerde valizlerinize ve çantalarınızla perişan olabilirsiniz. Bunun için en kaliteli transfer hizmetlerine yönelmelisiniz. Gerçekten toplu taşıma hizmetleri yaz günlerinde tam bir işkence olabilir.

Kuşadası Hakkında

Kuşadası, Aydın şehrine bağlı turistik bir ilçedir. İzmir’e yakındır. Batısında Ege Denizi vardır. Turistik açıdan çok gelişmiştir. Yaz tatili için en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Kuşadası’nda tatilde bisiklet ve trekking turlarına katılabilirsiniz. Kuşadası’nın doğası, havası ve şehir planlaması mükemmeldir. Ayrıca tarihi de oldukça ilgi çekicidir. Kuşadası tatilinizde tekne turlarına ve gezi rehberi eşliğindeki turlara katılarak her yeri görebilirsiniz.

Kuşadası’nda Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

Kuşadası’nda mutlaka gezip görmeniz gereken yerler vardır. Çok fazla yer vardır ancak bazı yerler daha popülerdir.

Bu yerler şunlardır;

  • Kadınlar Plajı
  • Dilek Yarımadası Milli Parkı
  • Güzelçamlı Milli Parkı
  • Meryem Ana Evi
  • Efes Antik Kenti

Bunlar Kuşadası’nda kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır.

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kuşadası Gezilecek Yerler

Kadınlar Plajı

Kuşadası’nın merkezine oldukça yakın bir plajdır. İncecik, altın sarısı kumları, berrak ve ılık deniz suyuyla bu plaja bayılacaksınız. İsmi Kadınlar Plajıdır ancak tabii ki sadece kadınlar için değildir. Kuşadası denince akla ilk gelen plajlar arasındadır. Kuşadası’nın mükemmel denizine girmek için kesinlikle bu plajı da tercih etmelisiniz.

Dilek Yarımadası Milli Parkı

İsminin Dilek olmasının sebebi, Aydın’da bulunan Dilek Dağı’nın uzandığı son kısımda olmasıdır. Milli park için araba, otobüs ve yaya olmak üzere giriş ücretleri vardır. Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda hem denize girebilir, hem de park kısmında piknik yapabilirsiniz. Canlılarla iç içe olan bu parkta piknik yapmak oldukça keyiflidir. Denizi sığdır ve çocuklar için de güvenlidir. Çok dalgalı bir deniz değildir ve iklimden dolayı yumuşak ve ılık bir suyu vardır. Plaj tamamen kumdur. Rahatça çıplak ayakla gezebilirsiniz.

Güzelçamlı Milli Parkı

Doğayla iç içe bir milli parktır. Yeşilin her tonunu, her köşeden görebilirsiniz. Doğa, deniz, plaj ve güneşin keyfini bir arada yaşayabilirsiniz. Hem aileyle hem de arkadaşlarla gelmek için çok uygundur. Yakınında konaklayabileceğiniz oteller, pansiyonlar ve apartlar mevcuttur. Siz de doğasever biriyseniz ve bunu plajla birleştirmek istiyorsanız, bu parkı mutlaka görmelisiniz.

Meryem Ana Evi

Meryem Ana Evi, İzmir’e bağlı Selçuk ilçesinde bulunur. Kuşadası, Selçuk ilçesine 19 kilometre uzaklıktadır. Yaklaşık 22 dakikada arabayla ulaşabilirsiniz. Meryem Ana Evi, Katolik bir mabettir. Bülbüldağı’nda yer alır. Bu dağ ise Efes çevresindedir. Yani Meryem Ana Evi’ni ziyaret ederken aynı zamanda Efes Harabelerini de görebilirsiniz. Böylece tarih dolu bir tur yapabilirsiniz.

Efes Antik Kenti

Efes Antik Kenti’ni duymayan yoktur. Meryem Ana Evi de, Efes Antik Kenti bünyesindedir. Efes Antik Kenti’nde çok fazla tapınak ve tarihi tiyatro görebilirsiniz. Artemis Tapınağı, aralarındaki en meşhur tapınaktır. Celsus Kütüphanesi, Yedi Uyurlar ve İsa Bey Camii de muhakkak ziyaret etmeniz gereken yapılar arasındadır. Tarihi gezileri seviyorsanız ve İzmir’in tarihine yakından şahit olmak istiyorsanız, tur rehberleriyle tarih öğrenebilir ve ilginç bir gezi yapabilirsiniz.

Kuşadası ile ilgili tanıtım filmini izlemek istemez misiniz?

 

İzmir Havaalanı Kuşadası Transfer Hizmeti

İzmir Havaalanı’na ulaştığınız zaman Kuşadası’na transfer aracı kullanarak gitmek istiyorsanız toplu taşım araçları yerine kaliteli transfer hizmetlerini tercih etmelisiniz. Kaliteli transfer hizmetleri arasında en çok kullanılan hizmetlerden birisi şoförlü araç kiralama hizmetidir. Aynı zamanda özel misafirler için VIP transfer hizmeti de çok revaçtadır. Bunun yanı sıra, kalabalık gruplar için minibüs ve otobüs kiralanabilir. Bu tarz transfer hizmetleriyle, ulaşmak istediğiniz yere çok hızlı, kolay ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Özel şoförler ve havalandırmalı araçlar eşliğinde son derece konforlu bir şekilde şehir içi ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm çantalarınız, valizleriniz ve bavullarınız güvenli bir şekilde taşınır ve aynı şekilde size teslim edilir.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’ndan Kuşadası’na gitmek için Google Harita güzergah bağlantısı için https://goo.gl/maps/WFW3eDgMQ6t7UWti8 linkine tıklayın.

İzmir Kuşadası arası 78km

İzmir Kuşadası arası 78km

İzmir Kuşadası Transferinde Neden Mytransfer Tercih Edilmeli?

Mytrasfer firmasının tercih sebebi, tamamen profesyonelliğidir. Profesyonel ve tecrübeli şoförler eşliğinde seyahat etmeyi herkes ister. Son derece lüks ve kaliteli araçlarla ulaşım yapmak, herkesin hakkıdır. Bu yüzden Mytransfer firması tercih edilmelidir. Siz de İzmir Havalimanı’ndan, Kuşadası’na en konforlu şekilde ulaşabilmek için, bu firmayı tercih edin.

İzmir’de neden en iyi transfer firması Mytransfer’dir? Merak ediyorsan hemen tıkla!

İzmir’in
EN
KURUMSAL
Havaalanı Transfer Hizmeti

İlgili Yazılar

Yukarıdaki yazıyı okumaktan zevk aldıysanız, lütfen aşağıdaki diğer makalelerimizi inceleyin: