Yaz tatili yaklaştığı için size “yaz tatillerinde seyahat etmenin ipuçları”nı vereceğiz. Yazın yaklaşması demek tatilin de yaklaşması anlamı taşır. Bütün kış yoğun bir iş temposu ile çalışan herkes yazın sıcak bir tatili hak eder. Bunun için bazı hazırlıkların kış aylarından yapılması gerekir. Son dakikaya bırakılan tatil planlarında mutlaka bir aksama olur veya daha fazla ödeme yapılır. Otellerin ve uçak biletlerinin erken alınması maddi bir kazanç sağlayabilir. Ayrıca erken yapılan planlar tatil hevesini de artırır. Son dakika yapılan otel rezervasyonlarında boş yer bulmak sorun yaratabilir.

Yaz Tatillerinde Seyahat Etmenin İpuçları

Yaz Tatillerinde Seyahat Etmenin İpuçları | Ekonomik (Uygun) Fiyatlara İzmir Vip Transfer Hizmeti

  • Planlamalarınızı Erkenden Yapın

Tatile çıkacak olanların planlamalarını erkenden yapmaları gerekmektedir. Öncelikle iş ve okul planını yapmakta fayda vardır. Tatil esnasında acil bir iş çıkmaması ya da o tarihte bir sınavın olmaması gerekir. Acil toplantısı olan birçok çalışan tatilini kısa kesmek ya da gel git yapmak zorunda kalabilir. Daha sonrasında bu planlamalara gidilecek yer ile ilgili araştırmalar girer. Nereler gezilir, nasıl gidilir, nereye kaç gün ayırmak gerekir gibi. Sonrasında ise otel rezervasyonu ve uçakla gidecekler için uçak bileti almak kalır. Tüm bu işlerin erken halledilmesi tatilin bütün yükünü atmak demektir. Tatil planlama stresi otel rezervasyonu yaptırıp uçak bileti alınana kadardır.

  • İhtiyaçlarınızı Yola Çıkmadan Önce Hazırlayın

Tatil öncesi herkesin ihtiyaçları olur. Yeni tatil kıyafetleri, deniz malzemeleri veya okunacak yeni kitaplar almak gerekebilir. Bu ihtiyaçların mümkünse tatile başlamadan birkaç hafta önceden temin edilmesi gerekir. Tatil hazırlığının başladığı son hafta tatil alış verişi için iyi bir zaman değildir. Son haftada genellikle bir süre ayrı kalınacak olan işin yoğunluğu yaşanır ve evin düzenlemeleri yapılır. Özellikle çocuklu ailelerin koşturması çok fazladır bundan dolayı son haftaya bırakılmamasında fayda vardır. Tatil valizinin hazırlanması da en az bir gün önceden yapılıp kapı önüne bırakılmalıdır. Böylece evden çıkarken eksik var mı diye son bir kontrolle geç kalınmamış olur. Valiz kontrolü birçok insanın havaalanına geç kalma sebebidir.

  • Önemli Belgelerinizi Unutmayın

Önemli belgeler hem yurt içinde hem yurt dışında geçerlidir. Kimlik, ehliyet, bebeği olanlar için doğum belgesi ya da bebeğin kimliği ve pasaport bu belgeler arasında yer alır. Ayrıca yurt dışına çıkacak olanların uluslararası geçerliliği olan bir sürücü belgesi temin etmelerinde fayda vardır. Tüm bu belgelerin unutulması tatilin en başından problemli başlamasına sebep olur.

  • Banka Hesabınıza Ve Kredi Kartlarınıza Dikkat Edin

Her seyahatte olduğu gibi yaz tatillerinde de paraya ihtiyaç duyulur. Burada önemli olan nakit taşımak mı yoksa kart kullanmak mı sorusudur. Yurt dışına çıkacak olanlar geçerliliği olan bir kart temin etmeli ve gittikleri ülkenin parasını bulundurmalıdır. Ülke içinde tatil yapacak olanların ise hem nakit parası hem de limiti olan bir kartı olmalıdır. Bazı küçük işletmelerde veya otantik yerlerde turistlik mekan bile olsa kart geçmeyebilir. Ayrıca yurt dışı çıkışlarında ülkeler hesapta belirli miktar nakit para olmasını talep edebilirler.

  • Havalimanı Transferini Önceden Ayarlayın

Yaz tatili planları içinde olmazsa olmazlardan bir tanesi havalimanı transferidir. Önceden planlanmamış bir transfer havaalanına geç kalmalara ve uçak kaçırmalara sebep olabilir.

  • Transfer için geç bir saatte taksi kullanılacaksa bir gün önceden taksi durağına bilgi verilmelidir.
  • Özel transfer hizmetinden faydalanacak olanlar rezervasyonunu erken yapmalıdır.
  • Havaalanına aracı ile gidip orada bırakacak olanlar ise bırakacakları otoparkı ve otopark kaydını önceden yaptırmalıdır.

Tüm bu transfer yöntemlerinin planlı yapılması tatilin kolay başlamasını sağlar.

Havalimanı (havaalanı) transferi için kolay bir şekilde rezervasyon yaptıracağınızı biliyor muydunuz? Üstelik İzmir’de en kurumsal, en ekonomik fiyatlara transfer hizmeti veren Mytransfer ile! Kolay transfer rezervasyonu için hemen tıklayın.

Çocukların İhtiyaçlarını Hazırlayın

Yaz tatillerinde seyahat etmenin ipuçlarından bir tanesi de çocukların iyi organize edilmesidir. Çocuğun en sevdiği kıyafetleri, kitapları ve oyuncakları alınmalıdır. Oyuncak arabası evde kaldığı için bir tatil boyunca ağlayan bir çocukla hiç kimse uğraşmak istemez. Tatile giderken çocuğun valizi onunla birlikte hazırlanmalı ve bir gün önceden kapının önüne koyulmalıdır. Ayrıca en sevdiği oyuncaklarının olduğu küçük bir sırt çantası da çocuk için hazırlanabilir.

Geç Kalmayın

İyi bir seyahate başlamanın ipuçlarından bir tanesi de geç kalmamaktır. Geç kalınan tatiller çiftlerin tartışması ile bile başlayabilir. Geç kalmamak adına her şey planlı bir şekilde yapılmalıdır. Eksikler ve tatile götürülecekler listesi bunun en iyi yoludur. Ayrıca tatil hazırlığına erken başlamakta geç kalmamanın en iyi yollarından bir tanesidir.

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ineceksiniz. Ve sonra İzmir ve çevresindeki bir tatil merkezine gideceksiniz. İzmir havalimanı’na indiyseniz size bir teklifimiz var. Stressiz, konforlu hem de uygun fiyatlara transfer hizmeti yapın! Eminiz çok memnun kalacaksınız.

Bunun için aşağıdaki yazılarımızı mutlaka inceleyin ve sonra yukarıda belirttiğimiz kolay transfer rezervasyonu ile rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İlk önce İzmir Havalimanı Transfer hizmetimizi kesinlikle inceleyin. 5 yıldızlı hizmeti nasıl sunuyoruz? bunu okumalısınız.

Daha sonra İzmir ve Çevresi için Transfer Fiyatları‘mızı inceleyin. Mutlaka ve mutlaka size uygun bir transfer aracımız var.

Veee bizimle iletişime girmekten çekinmeyin→ 0850 840 33 11 ayrıca GSM 0546 880 35 35

 

İzmir’in
EN
KURUMSAL
Havaalanı Transfer Hizmeti

İlgili Yazılar

Yukarıdaki yazıyı okumaktan zevk aldıysanız, lütfen aşağıdaki diğer makalelerimizi inceleyin: